Tovar posielame

kurierskou

spoločnosťou

 

 

 


Neelektrické veličiny / Merače vzdialenosti laserové

Meranie vzdialeností laserovými diaľkomery je vo všetkých ohľadoch neporovnateľne dokonalejšie ako meranie ultrazvukovými meračmi vzdialeností .

K rozšíreniu laserových meračov vzdialeností napomohol aj prudký pokles cien týchto prístrojov. Pôvodne boli vyvinuté švajčiarskou firmou Leica a dnes sú už vyrábané aj radom ďalších výrobcov.

Cena najlacnejších laserových diaľkomerov tak klesla na úroveň náročnejších ultrazvukových prístrojov.

Popis laserových diaľkomerov

Ručné laserové diaľkomery rady DISTO predstavujú špičkové prístroje úplne novej generácie pre presná, rýchla a jednoduchá meranie vzdialeností. Odstraňujú všetky doterajšie obmedzenia a otvárajú úplne nové možnosti merania.

Bez ohľadu na to, akú vzdialenosť a za akých podmienok chcete merať, proste len stlačíte tlačidlo a prístroj Vám na digitálnom displeji oznámi presnú vzdialenosť k bodu, na ktorý ste si práve "posvietili".

Je to spôsob merania, ktorý Vám bude nielen uľahčovať, spresňovať a značne zrýchľovať prácu, ale navyše sa Vám bude aj páčiť. Práca s laserovými diaľkomery je totiž veľmi pohodlná a príjemná .

Vedúci svetový výrobca v tomto odbore, švajčiarska firma Leica , vyrába niekoľko modelov technicky úplne dokonalých prístrojov. To sa týka aj životnosti a spoľahlivosti.

Princíp merania laserových meračov vzdialeností

Princíp merania spočíva v pasívnom odraze viditeľného laserového lúča od predmetu merania. Dosah prístroja a doba merania závisí na schopnostiach reflexie meraného miesta. Väčšina meraných vzdialeností je určená takmer okamžite (do jednej sekundy). Do cca 30 až 70 m (podľa druhu odrazového povrchu) meria prístroj bez použitia terče , na väčšie vzdialenosti sa používa cieľová tabuľka so špeciálnou povrchovou úpravou (na zvl. objednávku).

Vzhľadom k svojej presnosti, precíznosti, všestrannosti a bezkonkurenčne najlepší pomer výkon / cena zo všetkých dostupných prístrojov a metód pre operatívne meranie vzdialeností je možné rozhodne odporučiť ako najlepšiu investíciu pre profesionálne meracie účely .

 

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

Naša cena 175,00 €

skladom


291,00 €

Naša cena 285,00 €

skladom


269,00 €

Naša cena 224,00 €

skladom


389,00 €

Naša cena 323,00 €

skladom


140,00 €

Naša cena 120,00 €

skladom


99,00 €

Naša cena 98,00 €

skladom


 

Naša cena 160,00 €

skladom


 

Naša cena 385,00 €

skladom


 

Naša cena 265,00 €

skladom


 

 

skladom


 

Naša cena 540,00 €

skladom

ZmE0NzBh